Hayfene

Zerdeçal Toz

  • 8690178021284
  • VAR

Zerdeçal Toz 600 gr Hayfene

40,00
  • Yeni
  • Fırsat Ürünü
  • Hızlı Kargo

Zerdeçal Nedir?

Zerdeçal, zencefil ile aynı aileden gelen çok yıllık tropik bir bitkidir. Hindistan'ın yerel  baharatları arasında olup, tropik ürünlerle birlikte tüm dünyaya yayılmıştır. Boyu 1 metreye kadar uzayabilen zerdeçal bitkisinin, gövdesinden uzanan mızrak şeklindeki yaprakları ve gövdenin altında zencefili andıran yumrular halinde kökleri bulunur. Parlak turuncu renkli kök kısım, kurutulması ile son derece sert bir hale gelir.

Zerdeçalın Faydaları Nelerdir?

Zerdeçal sindirim ve karaciğer sorunları, eklem ağrıları ve deri rahatsızlıkları için sıklıkla tercih edilen bir bitkidir. Uzmanlar, hazımsızlık ve ishalin yanı sıra Crohn ve ülserativ kolitis gibi enflamatuar bağırsak hastalıkları için zerdeçal kullanımını tavsiye ederler. Egzama ve sedef hastalığı gibi deri hastalıklarının yanı sıra, kardiyovasküler hastalıkların ve kanserin önlenmesinde hatta kan kolesterol seviyesinin düşürülmesinde de kullanılır.

Zerdeçal Nasıl Kullanılır?

Güney Asya mutfağının en popüler baharatlarından biri olan zerdeçal, pek çok sosta kullanılır. Baharat olarak kullanılan kısmı, gövdenin altında zencefili andıran yumrular halindeki köklerin kurutulmuş halidir. Kendine has, özel bir rahiyaya sahiptir. Toz zerdeçal, mutfaklarda, köri tozunun yapılışında ve özel sarı rengi ile gıda üretiminde peynirden yoğurda ve patlamış mısıra kadar pek çok ürüne renk vermede kullanılır. 

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı