Hayfene

Ceviz Yağı

  • 8690178020713
  • VAR

Ceviz Yağı - 100 ml

34,50
  • Yeni
  • Fırsat Ürünü
  • Hızlı Kargo

 

Ceviz Yağı Nedir? 

Ceviz, Karpat Dağları’ndan Türkiye, İran, Irak, Afganistan, Güney Rusya, Hindistan, Mançurya ve Kore’ye kadar uzanan geniş bir bölgenin tabii bitkisidir. Anadolu’da yaşayan insanların en az 3000 yıldır bu bitkiyi tanıdıkları ve faydalandıkları bilinmektedir. Ceviz Yağı ise cevizlerin soğuk pres yöntemiyle sıkılmasıyla elde edilir.

Ceviz Yağının Faydaları Nelerdir?

Ceviz, binlerce yıldır insanlar tarafından bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır; yağ ve protein yönünden badem ve fındıktan daha zengindir. Hazım bozukluğunu giderir, müzmin öksürüğü keser, göğüs ve nefes borusu ağrılarına iyi gelir, dişlerin kararmasını önler. Şeker ve balla karıştırılıp yendiğinde enerji verir. Mide hareketini ve safrayı önler; ishale karşı son derece faydalıdır. Ceviz bileşiminde doymamış yağ asitleri ihtiva ettiğinden, insan sağlığına zararlı kolesterol birikimlerini engeller ve damar sertliğini önler.

Ceviz Yağı Nasıl Kullanılır?

Salatalarda, balığı tatlandırmak için, makarna soslarında kullanılabilir. Kozmetik olarak kuru ciltlerin bakımında, güneş banyosu sonrası cildin nem dengesinin sağlanmasında, bronzlaşmak amacıyla ve cildin bronz rengini daha uzun süre koruması amacıyla kullanılır. Ceviz yağı cildinizin onarımı ve nem dengesini sağlamasına yardımcı olur. Tüm kabuklu yemişlerin yağı gibi ceviz yağı da aynı zamanda protein açısından zengindir ve saç bakımında kullanılabilir. Saç derisini canlandırırken ölü hücrelerden arındırarak saç derinizin sağlıklı olmasını sağlar. Böylece kepeğe karşı etkili , güçlü ve dökülmeyen saçlara kavuşabilirsiniz.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı