Organik SuKefiri Mayası

  • 2701026
  • TÜKENDİ

SU KEFİRİ MAYASI

40,00
  • Yeni
  • Fırsat Ürünü
Meksika'da ilk defa tatlı bir öz suyu olan kaktüslerin çevresinde bulunduğu söylenen su kefiri mayaları her ne kadar kefir olarak adlandırılsa da süt kefirinden apayrı bir bakteri mantar kolonisidir. Japonların su kristali de dedikleri su kefiri mayaları üretilemez, mutlaka elde edilmesi ve çoğaltılması gerekir. Su Kefiri ise bu mayaların fermente ettiği lezzetli ve probiyotik bir içecektir.
Su kefiri mayaları, 7 gramlık ambalajlarda ve kurutulmuş şekilde gönderilir.  Bu miktar ile yaklaşık 1 litre doğal su kefiri hazırlanabilmektedir.
Firmamızda çoğaltılıp, bakılmaya başlandığı tarihten itibaren su kefiri kültürlerimiz doğal kaynak suyu ve doğal pancar şekeri kullanılarak korunmaktadır. Mayalarımızın beslenmesinde kullanılan kuru meyveler organiktir. Daima hijyenik ve her türlü kimyasal kirleticiden uzak bir ortamda çoğaltılıp kurutulmaktadır.

Su kefiri içtiğinizde ferahlık veren lakto fermente bir içecektir.

 

Şekerle veya meyve sularıyla fermente edilir ve sonunda laktik asit, ethanol ve karbondioksit ortaya çıkar.  Lakto-fermente'de ki lakto; laktoz(süt şekeri) değil. Laktik asittir. İçinde süt ürünü yoktur. Laktoz alerjisi olanlarca veya vejeteryanlarca tüketilebilir.

Fermentasyon sonunda açığa çıkan karbondioksit gazlı içecek sevenlere içinde işlenmiş şeker, renklendiriciler, suni aroma ve tatlandırıcılar olmayan harika bir seçenek oluşturur.

Su kefiri probiyotiktir.  Sindirim sisteminizi ve bağışıklık sisteminizi korur.

Tansiyon ve kollesterolün düzenlenmesinde yardımcı olur.

B vitaminleri ve follik asit yönünden zengindir.

Pek çoklarına göre antimutajen bir gıdadır. Vücuttaki serbest radikallerin yönetiminde yardımcıdır.

Kafeinsizdir. Uyarıcı etkisi yoktur.

Süt kefirinde sütten belli bir miktarda yağ alırken su kefiri yağsızdır. 

DÜŞÜK GLİSEMİK İNDEKSE sahiptir. İçindeki bakteri ve mantarlar şekerle beslenir. Bu sebeple tatlı bir içecek olmasına karşın fermente şeker kana hızla karışmaz. Açlık hissini tetiklemez hatta tokluk hissi verir.

Tüm bunlara ilaveten ucuzdur. Kefir mayaları tekrar tekrar kullanılabilir ve sayısız içecek yapar.

 

 

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı