Rani

Keçi Beyaz Peynir

  • 2905039
  • VAR

Keçi Beyaz Peynir Rani

103,00
  • Yeni
  • Fırsat Ürünü
  • 24 Ay Garanti
  • Aynı Gün Teslimat

Tıpkı kaşar peyniri gibi kahvaltı sofralarımızda en fazla tükettiğimiz peynir çeşitlerinden biri olan beyaz peynirin genellikle inek ya da koyun sütünden üretilmesine alışık olunsa da keçi sütü beyaz peynir de lezzetiyle yiyenleri etkileyerek sofralarda yaygınlaşmaya başladı.

Tüm keçi peyniri çeşitlerinde olduğu gibi bu peynirin ortalama peynir fiyatlarına kıyasla daha pahalı ve az miktarda olmasının sebebi, keçi sütü miktarının az olmasıdır. Keçi sütü son derece önemli bir besin maddesi olup, özellikle A vitamini açısından diğer süt çeşitlerine göre neredeyse 23 kat zengindir.

 

Ülkemizde keçi beyaz peyniri ile meşhur olan şehir Çanakkale'de peynirler yüzde yüz keçi sütü kullanılarak imal edilmektedir. Kaliteli ve lezzetli bir ürün tatmak için kesinlikle gerekli olan bu özellik Rani Çiftliği tarafından da benimsenip, belirli miktarlarla keçi sütü ve diğer sütlerin karıştırılması yerine, tamamen keçi sütü kullanılarak üretim yapılmaktadır.

Keçi peynirin faydaları saymakla bitmeyecek şekilde şöyle özetlenebilir; kalsiyum, fosfor, klor, magnezyum gibi vücudun ihtiyacı olan minerallerin önemli miktarını barındırması, kolay sindirilmesi, alerjen özelliğe sahip olmaması, bebekler için çok besleyici bir gıda olması.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı