Rani

Beyaz Peynir Keçi

  • 2905024
  • TÜKENDİ

Keçi Beyaz Peynir

110,00
  • Yeni
  • Fırsat Ürünü
  • Hızlı Kargo

Tıpkı kaşar peyniri gibi kahvaltı sofralarımızda en fazla tükettiğimiz peynir çeşitlerinden biri olan beyaz peynirin genellikle inek ya da koyun sütünden üretilmesine alışık olunsa da keçi sütü beyaz peynir de lezzetiyle yiyenleri etkileyerek sofralarda yaygınlaşmaya başladı.

Tüm keçi peyniri çeşitlerinde olduğu gibi bu peynirin ortalama peynir fiyatlarına kıyasla daha pahalı ve az miktarda olmasının sebebi, keçi sütü miktarının az olmasıdır. Keçi sütü son derece önemli bir besin maddesi olup, özellikle A vitamini açısından diğer süt çeşitlerine göre neredeyse 23 kat zengindir.

Ülkemizde keçi beyaz peyniri ile meşhur olan şehir Çanakkale'de peynirler yüzde yüz keçi sütü kullanılarak imal edilmektedir. Kaliteli ve lezzetli bir ürün tatmak için kesinlikle gerekli olan bu özellik Rani Çiftliği tarafından da benimsenip, belirli miktarlarla keçi sütü ve diğer sütlerin karıştırılması yerine, tamamen keçi sütü kullanılarak üretim yapılmaktadır.

Keçi peynirin faydaları saymakla bitmeyecek şekilde şöyle özetlenebilir; kalsiyum, fosfor, klor, magnezyum gibi vücudun ihtiyacı olan minerallerin önemli miktarını barındırması, kolay sindirilmesi, alerjen özelliğe sahip olmaması, bebekler için çok besleyici bir gıda olması.

Rani Çiftliği kalitesiyle sunulan keçi beyaz peyniri, yarım kiloluk paketlerle satılmaktadır. Genellikle tuzlu peynir sınıfında yer alacak tuz oranına sahip olan keçi beyaz peyniri saklanırken buzdolabının en fazla nefes alan kısmında yer almasını sağlamak önemlidir. Keçi peynirini havlu kağıtla güzelce sardıktan sonra ağzı kapalı bir şekilde saklamak gerekir. Burada önemli olan detay kağıt havluyla sarmaktır çünkü böylece havlunun nemi emerek peynirin çabuk küflenmesi önlenecektir.

Binbir faydasıyla bilinen keçi sütünden elde edilen diğer ürünler de her zaman sağlıklı olmasından ötürü rahatlıkla önerilmektedir. Bunların başında kahvaltı sofralarından eksik olmayan keçi beyaz peyniri gelirken, yüksek fiyatlı olması nedeniyle herkesin tercihi değildir. Keçi peynirini daha uzun süre saklama konusunda bir püf nokta da zeytinyağı ile ovalandıktan sonra muhafaza edilmesidir. Ancak saklama süresini bu yöntemlerle uzatarak taze keçi peyniri tüketimine devam etmek işinizi kolaylaştırabilir. Bu işlem peynirinizin katkı maddesi kullanılmadan tazeliğini ve kalitesini korumaya yardımcı olan doğal yöntemlerden birisidir.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı