Rani

Tavva Peyniri

  • 2909926
  • VAR

Tavva Peyniri kg

180,00
  • Yeni
  • Fırsat Ürünü
  • 24 Ay Garanti
  • Aynı Gün Teslimat

Rani Tavva Peyniri Dünyaca ünlü peynir çeşitlerinden Raclette peyniri ile benzerlik göstermekle beraber tamamen Rani Çiftliği reçetesi ile üretilmiştir.

Fransızca’da kazımak anlamına gelen raclette kelimesinden adını alan Raclette peyniri, aynı zamanda İsviçre’ye de özgü olarak bilinmektedir. İsviçre ve Fransa bölgelerine özgü olan bu peynirin özelliği ise ısıtılıp eritilen kısmının kazıdıktan sonra tüketilmesidir.

 

Raclette ve Raklet olarak bilinen bu peynirin ülkemizde çok bilindiği söylenemez ancak peynir sevdalıları için tadı unutulmaz ve sofralara hem lezzet hem de farklılık katan orijinal bir peynir türüdür.

Rani Tavva Peyniri inek sütünden elde edilir ve sertlik derecesi ortadır. Bu peynirin üretimi genellikle 6 kiloluk tekerlek şeklinde kalıp halinde üretilir.

Peynir ızgaralarının üstü düz olup, altında küçük kürekçikler yer almaktadır. Bu elektrikli peynir  makinelerinin 2-8 kişi aralığında değişen çeşitleri bulunur. Izgara kısmına sosis, salam, et gibi yiyecekler konur ve kürekçiklere peynir yerleştirilir. Yukarıdaki yiyeceklerin pişme ısısıyla eriyen peynir, ızgarada pişen sosis, salam ve et gibi yiyeceklerin konduğu ekmek ya da patates dilimlerinin üzerine akıtılarak servise hazır hale gelir.

Tavva peyniri kornişon turşu ve patateslerle müthiş bir uyum içindedir ve damağınızda eşsiz bir tat bırakır. Sade halinin yanı sıra aroma eklenerek de tüketilmesi mümkündür. Tavva Peyniri 280-300 gramlık paketlerle sunulmaktadır.

Farklı tatlara açık olan ve dünya mutfaklarıyla tanışmak isteyen tüm müşterilerimiz için üretilen peynirler en hızlı

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı