Veli Dede

Organik Koruk Suyu

  • 8681212003076
  • VAR

Organik Koruk Suyu 25cL

21,95
  • Yeni
  • Fırsat Ürünü

Olgunlaşmamış üzümlerimizden, fermantasyon görmeden yapılan üzüm suyu.

Bozcaada'nın geleneksel üzüm ve bağcılık kültürel mirasına, sağlıklı bir içecek üreterek katkıda bulunmayı hedefledik. 120 dönüm bağlarımızda, geleneksel yöntemlerle yetiştirdiğimiz Alicante, Cardinal, Alphonse Lavallée, Çavuş, Kalecik Karası, Kuntra, Vasilaki, Karalahna ve Cabernet üzüm çeşitlerimiz, organik sertifikalı.

Geleneksel bir içecek olarak, Anadolu'da, Marmara, Ege ve Akdeniz'de çok bilinen bu içecek Avrupa'da ve Orta Doğu'da da yüzyıllardır tüketiliyor. Son dönemde ise, modern mutfak tariflerine girmeyi başardı. İngilizce'de Verjuice olarak adlandırılan bu nefis içecek, son 5 senedir meşhur şeflerin ve yaratıcı mutfakların da vazgeçilmez malzemesi olmaya aday...

Organik Koruk Suyu, tek başına içecek olarak, kokteyl yapımında, yemeklerde kullanılabilir. Yumuşak ekşi tadı nedeniyle, yemeklerde limon, sirke ve şarap yerine de çok iyi bir alternatif... Salata soslarında, bamya, pırasa, yaprak sarma gibi ekşi tada ihtiyaç duyduğunuz yemeklerde, balık veya tavuk yemeklerinde, pasta ve kurabiye yapımında kuru meyve ıslatmak için diye de örnekleyebiliriz, gerisi sizin yaratıcılığınıza kalmış...

Bu doğal ürün lezzetinin yanısıra çok sağlıklı. İçerdiği yüksek miktarda antioksidan ve vitamin sayesinde sağlığımıza katkısı büyük. Bedendeki lipid dengeleyici etkisi araştırılmakta.

Koruk suyu kan yapıcı özelliği nedeniyle son derece sağlıklı bir içecek olduğu için çocuklar, hamileler ve yeni doğum yapmışlar için eşsiz bir içecek.

*** Minik bir öneri: Koruk Suyu'nu Üzüm Suyu'yla karıştırıp, biraz da buz eklerseniz lezzetine lezzet katabilirsiniz.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı